Vergne si dojel pro nejlepší vítězství v kariéře

TEXT + VIDEO Jezdec Techeetah vyhrál ve svém rodném městě závod v historických pařížských ulicích.

Paříž – město světel a romance. ABB Formula E se sem vrátila již po třetí a přilákala znovu mnoho fanoušků.

Kvalifikaci nejlépe zvládla pětice jezdců Antonio Felix da Costa (MS & AD Andretti), Maro Engel (Venturi), Andre Lotterer (Techeetah), Sam Bird (DS Virgin Racing) a rodák z Paříže Jean-Eric Vergne s Techeetou.

Poslední do závěrečné části vyjel poslední právě JEV, a když proťal cílovou pásku, dal fanouškům důvod k hlasitým ovacím. O necelé tři desetiny totiž porazil Sama Birda, který do té doby držel nejrychlejší čas.

Nastavený trend Vergne držel i v závodě, ale neměl to vůbec jednoduché. První polovinu závodu mu na zadní křídlo byl pověšený Bird, který je mu nejblíže v boji o titul. Při průjezdech zatáčkami bylo dost jasně vidět, že Vergne ždíme z vozu, co jde. A opět se ubránil! V cíli prohlásil, že toto bylo jeho nejlepší vítězství v kariéře.

Sam Bird naopak v průběhu závodu začínal ztrácet a toho využil nejprve týmový kolega Vergneho – André Lotterer velmi odvážným manévrem, během kterého Bird praštil na výjezdu ze zatáčky do Lotterera, který měl co dělat aby dobrzdil. Pak si na Birdovi smlsnul i úřadující šampion Lucas di Grassi s Audi, který pak dovezl vůz na druhém místě.

V posledním kole, ale přišlo něco nečekaného. Lotterer už začal zpomalovat a to udělal nerozvážně v poslední sekci zatáček před cílovou čárou. Bird do něj zezadu naletěl a Lotterer se doploužil na šestém místě. Bird dojel pro bronzovou příčku se zlomeným zavěšením.

Čtvrtým místem si vylepšil své dosavadní maximum jezdec Venturi Maro Engel. Jeho nejlepším umístěním bylo páté místo z loňského Monaka.

Bird tak už v poháru jezdců ztrácí 31 bodů na Vergne, který si čtyři závody před koncem zvedl bodové konto a jde si pro svůj první titul ve Formuli E. Ve hře je ještě 116 bodů a reálnou šanci na titul má ještě Felix Rosenqvist, který je letos znovu velmi rychlý, ale v Paříži se mu příliš nedařilo. Dalších několik jezdců má šanci už spíše jen matematickou.

Další závod nás čeká 19. května v Berlíně.

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.