Vítězství v půjčených botách

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu.

Závod v Přerově začal tím, že jsem si zapomněl vzít závodní boty. Ještě jednou díky rodině Švorcových za půjčení šťastných bot!

Kvalifikaci a všechny tři rozjížďky jsme celkem s přehledem vyhráli. Vše ale začíná teprve před semifinále, což bylo vidět i v jiných divizích. Po startu semifinále jsem byl na druhém místě za Jirkou Rezkem. Sváděli jsme tvrdý, ale férový boj. V pravé zatáčce z kopce se mi ho podařilo předjet a já si dojel pro další první místo.

Na finále jsme nezvolili nejlepší pozici a já se musel ve druhé zatáčce utkat s Jirkou Havelkou o místo na trati. Odrazil jsem se od Jirky do svodidel a vypadlo to na nenávratně poškozenou buginu. Naštěstí bylo možné pokračovat dál, ale jízda byla zastavena kvůli boudě Honzy Roubíčka. Start se ihned opakoval a bylo cítit, že auto nejede rovně a něco je špatně. Odstartovali jsme do opakovaného finále. Povedlo se mi dostat na vedoucí pozici a vybudovat si náskok. Jenže jízda byla ve třetím kole znovu zastavena a měla se opakovat až úplně na konci závodního víkendu.

V hlavě se mi odehrával velký bordel, ale nevzdával jsem se. Mechanik auto zkontroloval, v rámci možností seřídil geometrii a potom jsme jen čekali, až přijdeme na řadu. Start třetího pokusu o finále se docela povedl a já byl druhý za Matiou Rakovcem. Pokoušel jsem se o velmi opatrné útoky a zároveň si hlídal záda před Jirkou Rezkem. Matia se ale hned v druhém kole přetočil a já po rozbité trati při západu slunce uháněl se strachem do cíle. Kola ubíhala strašně pomalu a já jen prosil auto, ať vydrží a ať znovu nevyvěsí červené vlajky. Povedlo se! Štěstí stálo opět při nás a dokázali jsme vyhrát.

Musím poděkovat tátovi mechanikovi za skvělou práci, všem přátelům za velkou podporu a skvělé večery v Přerovské rokli.

Petr Doležal

Kategorie:

Podobné články

Tvrdé finále s bouračkami a rvačkou

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

07.09.2018 - 17:27,
foto Honza Pořízek (2018)

Evropský autokros v Přerovské rokli 2018

FOTO + TEXT V Přerově se dařilo českým jezdcům. ...více

14.08.2018 - 17:10,
foto Karel Stibůrek (2018)

Autokros v Poříčí nad Sázavou 2018

FOTO Fotogalerie plná akce a smyků. ...více

19.07.2018 - 17:29,
foto Vojta Konopištský (2018)

Poříčská dramata 2018

FOTO Autokros v Poříčí nad Sázavou. ...více

17.07.2018 - 16:53,
zdroj Lukáš Vávra

Lukáš Vávra v nové Divizi 2

TEXT Představení jezdce z prostředí autokrosu. ...více

03.07.2018 - 18:52,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.