Vítězství v půjčených botách

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu.

Závod v Přerově začal tím, že jsem si zapomněl vzít závodní boty. Ještě jednou díky rodině Švorcových za půjčení šťastných bot!

Kvalifikaci a všechny tři rozjížďky jsme celkem s přehledem vyhráli. Vše ale začíná teprve před semifinále, což bylo vidět i v jiných divizích. Po startu semifinále jsem byl na druhém místě za Jirkou Rezkem. Sváděli jsme tvrdý, ale férový boj. V pravé zatáčce z kopce se mi ho podařilo předjet a já si dojel pro další první místo.

Na finále jsme nezvolili nejlepší pozici a já se musel ve druhé zatáčce utkat s Jirkou Havelkou o místo na trati. Odrazil jsem se od Jirky do svodidel a vypadlo to na nenávratně poškozenou buginu. Naštěstí bylo možné pokračovat dál, ale jízda byla zastavena kvůli boudě Honzy Roubíčka. Start se ihned opakoval a bylo cítit, že auto nejede rovně a něco je špatně. Odstartovali jsme do opakovaného finále. Povedlo se mi dostat na vedoucí pozici a vybudovat si náskok. Jenže jízda byla ve třetím kole znovu zastavena a měla se opakovat až úplně na konci závodního víkendu.

V hlavě se mi odehrával velký bordel, ale nevzdával jsem se. Mechanik auto zkontroloval, v rámci možností seřídil geometrii a potom jsme jen čekali, až přijdeme na řadu. Start třetího pokusu o finále se docela povedl a já byl druhý za Matiou Rakovcem. Pokoušel jsem se o velmi opatrné útoky a zároveň si hlídal záda před Jirkou Rezkem. Matia se ale hned v druhém kole přetočil a já po rozbité trati při západu slunce uháněl se strachem do cíle. Kola ubíhala strašně pomalu a já jen prosil auto, ať vydrží a ať znovu nevyvěsí červené vlajky. Povedlo se! Štěstí stálo opět při nás a dokázali jsme vyhrát.

Musím poděkovat tátovi mechanikovi za skvělou práci, všem přátelům za velkou podporu a skvělé večery v Přerovské rokli.

Petr Doležal

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,
foto Vojta Konopištský (2019)

Zasněžený Winter cup v Rožmitále pod Třemšínem

FOTO Fotogalerie z hobby rallycrossu. ...více

27.01.2019 - 23:47,

Rallycross na Setkání mistrů 2018 - report

VIDEO Rallycrossaři k Setkání mistrů nedílně patří. Autokrosaři s plechovými auty stejně tak. V Sosnové jeli stejnou kategorii a ukázali tři různé cesty, jak pojmout závodění. ...více

06.12.2018 - 22:40,
foto Pozitif (2018)

Zlatý volant: Hlasování veřejnosti spuštěno

TEXT Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích. ...více

03.12.2018 - 15:14,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.