foto Jiří Laštůvka (2018)

18. Rally Hořovice 2018

FOTO + TEXT První závod ČMPR v oficiální galerii Motorsport revue

Pětidílný Českomoravský pohár rally 2018 odstartoval 27. - 28. dubna prvním podnikem, 18. Rallye Hořovice. Startovní listina čítala osmdesát přihlášených jezdců z Česka, Polska a Německa. V servisní zóně na hořovickém letišti byla k vidění pestrá směsice závodní techniky. Fanoušci mohli obdivovat různé verze vozů Mitsubishi, Subaru, Ford, Lancia, Škoda, Peugeot, Renault a dalších značek.

Pořadatelé z Auto Sport Klub Hořovice připravili pro jezdce a diváky klasický soutěžní program. Čtvrtek a páteční dopoledne bylo věnováno seznamovacím jízdám, administrativním a technickým úkonům. První vozy vyrazily ze servisní zóny ke startu rychlostní zkoušky v pátek o půl čtvrté odpoledne. Trasa erzety vedla z Hostomic na vrch Písek a v itineráři byla zapsána dvakrát. Zdánlivě lehká trať ukrývala v lesní partii několik záludných pasáží. V jedné z nich, naštěstí bez vážných následků pro posádku, skončila brzké účinkování na rally Škoda Fabie TDi. Dva nárazy do stromu vykonaly své. Na trať vyrazila sanitka a hasiči. Chvíle napětí a potvrdilo se, že posádka je v pořádku. Na rozdíl od fabky. Na to, že bude ještě někdy pojízdná, bych moc nesázel. Další karamboly se naštěstí již nekonaly. Jezdci s mírným zpožděním absolvovali obě jízdy a krásný západ slunce sledovali v pohodě ze servisu.

V sobotu na závodníky čekaly dvě rychlostní zkoušky, které se jely čtyřikrát. První vozy vyjížděly ze servisu na start v Komárově a s cílem v Malé Vísce již v osm ráno. Divácky zajímavá místa byla až v druhé polovině trati. V obci Zaječov bylo několik atraktivních míst, ale s omezenou dostupností. Naopak u výjezdu na hlavní silnici, pod hřbitovem, bylo místa s dobrým výhledem dost, včetně občerstvení. „Nádražní klasika“ našich mladých let. Hóóórkééé párky, pivo, limonáda. S přibývajícím časem to bylo potřeba. Sluníčko pálilo a teplota se rychle vyšplhala na letní hodnoty. Kdo zatoužil po změně, nic mu v tom nebránilo.

Stačilo popojet na další erzetu, která startovala za Libomyšlí. Již jen ta cesta krásnou, rozkvetlou jarní krajinou stála za to. Zde byl počet divácky zajímavých míst s dobrou dostupností vyšší. Nabízela se kosa před obcí Bykoš, odbočení u lesa přes krátkou šotolinu směrem na Lážovice nebo průjezd Lážovicemi s ostrou pravou. Každé místo nabízelo pěkné dívání na hezké soutěžáky v akci. I když pohled na sobotní mapy rychlostních zkoušek neavizoval kritická místa, došlo k několika karambolům. Naštěstí to odnesly jen plechy. Ale v jednom případě také nový Renault Clio RS. Výlet přes střechu do pole s ním udělal své. Mechanici budou mít do startu další akce hodně napilno. Vyhlášení konečných výsledků a předání pohárů nejlepším posádkám proběhlo v servisu. A pak, jak když střelíš do vrabců. Najednou byl servis téměř prázdný. Nezbývá, než se těšit na další pohodový podnik v rámci Českomoravského poháru rally, kterým bude Radouňská Rallye v termínu 22. - 23. června 2018.

Krátká rekapitulace závodu. Závodníci absolvovali 10 RZ a najeli celkem 69 ostrých kilometrů.

Vítězem putovního poháru města Hořovice se stala polská posádka se startovním číslem 9 Lelek Janusz – Bolek s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX.

Absolutní pořadí 18. Rallye Hořovice 2018 :

1.

  #9

 

Lelek Janusz - Bolek

 

Mitsubishi Lancer Evo IX

A4

     

2.

  #7

 

Šimek Ondřej – Vilímek Petr

 

Mitsubishi Lancer Evo IX

A4

     

 3.

  #6

 

Grochocki Piotr – Rajca Maciej

 

Subaru Impreza STi

  A4

     

 4.

  #1

 

Savruk Michal – Palivec Štěpán

 

Subaru Impreza STi

  A4

     

 5.

#16

 

Omelka Pavel – Valný Vojtěch

 

Ford Escort RS Cosworth

  H6

     

 6.

#19

 

Plechatý Ondřej - Ryšánková Eva

 

Mazda 323 GT-R

  H6

     

 7.

#18

 

Škvára Radek – Bušek Michal

 

Lancia Delta HF Integrale

  H6

     

 8.

#27

 

Kafel Arkadiusz – Sielilo Piotr

 

Peugeot 206

  A3

     

 9.

#52

 

Kulička David – Matějka Dan

 

Citroën C2 VTS

  A2

     

10.

#31

 

Wolf Adam – Hauerová Nikola

 

Škoda Fabia TDi

  A6

     

Kompletní výsledky najdete na stránkách ewrc-results.cz: Rally Hořovice 2018

Kategorie:

Podobné články

Beseda s Tomášem Tomečkem v Příboře

TEXT Pozvánka na tradiční besedu po Africa Eco Race. ...více

14.02.2019 - 21:33,
foto Rostislav Recman (2019)

Tatra se po 30 letech vrací domů

TEXT + FOTO Třetí vůz balai v týmu Tomáše Tomečka. ...více

13.02.2019 - 16:56,
foto Jiří Pernica (2019)

Rally Ice Tour 2019 - Jiří Pernica

FOTO Benefiční hokejové utkání jezdců, spolujezdců a mechaniků rally. ...více

12.02.2019 - 17:04,
foto Marcela Svobodová (2019)

Ve stopě Valašské zimy 2019

FOTO Na populární Stopu časově navazovala další akce - Rally Ice Tour. ...více

11.02.2019 - 20:52,
foto Jiří Laštůvka (2018)

Kalendář Českomoravského poháru rallye 2019

TEXT První potvrzené informace k nové sezóně ČMPR. ...více

10.02.2019 - 20:39,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.