Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína.

Sebejistý výkon Daniela Abta započal už vynikajícím kolem v kvalifikaci, které v superpole nikdo nepřekonal. Z prvního místa vyrazil jako střela a během závodu nikomu nedal šanci! Druhý vůz Audi Sport Abt Schaeffler řídil úřadující šampión Lucas di Grassi. Ani start z páté pozice mu nezabránil k cestě na stupně vítězů. Audi tak poprvé získalo double a navíc na domácí půdě.

Třetí pozici vybojoval vedoucí muž šampionátu Jean-Eric Vergne a navýšil svůj náskok na Brita Sama Birda, kterému se nepodařila už kvalifikace a start z desáté pozice mu nevynesl ve výsledku víc než sedmé místo. Podle svých slov však byl spokojený, protože víc toho dnes ani dokázat nešlo. Další zklamání zažil jezdec týmu NIO Oliver Turvey, který se sice skvěle umístil druhý v kvalifikaci, ale do cíle dorazil až pátý. Turveyovi se obecně v kvalifikaci daří, jeho vůz však nestačí tempu ostatních v závodě. Před něj se ještě zvládl dostat Sébastien Buemi.

Těžký průběh závodu si zavinil Felix Rosenqvist, který se hned v první zatáčce prosmýkal až těsně k bariéře, když se snažil jet zaprášenou částí tratě. Skončil bez bodu a naděje na titul jsou pryč.

V posledních dvou kolech se o pozdvižení postaral Nelson Piquet jr. a José María López. V první zatáčce se ho pokusil Piquet předjet, ale hodně probrzdil a těsně se vyhnul bariérám a o zatáčku dál se López sám roztočil a oba dva tak darovali své pozice ostatním německým závodníkům. K radosti fandů se tak všichni umístili na bodech - Abt (Audi) P1, Engel (Venturi) P8, Lotterer (Techeetah) P9 a Heidfeld (Mahindra) P10.

Kompletní výsledky na webu FIA Formula E.

Formule E v Berlíně, ale také předvedla první malé klání ROBORACE, kde dva vozy mezi sebou bojovaly o nejlepší čas. Divácky atraktivnější, ale bylo představení Jaguaru I-PACE, který bude brzy doprovodnou sérií FE. Vůz po trati v prostoru bývalého letiště prohnal sám šéf FE Alejandro Agag. Třešinkou programu bylo představení a první veřejná jízda vozu budoucí generace formule e s názvem GEN2. Předvedl ho mistr světa F1 z roku 2016 a zároveň akcionář FE Nico Rosberg. Nico si z přihlížejících novinářů, kteří sledovali jeho usedání do vozu, dělal legraci, že bude dojatý, až se tak nakonec stalo. Nutno dodat, že tenhle moment byl opravdu magický nejen pro Rosberga, ale i pro nás přítomné.

Popularita první čistě elektricky poháněné série roste. V dějišti závodu jsme viděli mj. Davida Coultharda, Marka Webbera, Heinze-Haralda Frentzena, Toto a Susie Wolffovi, již zmíněného Rosberga a top modelku Emily Ratajkowski. Závodu pochopitelně dohlížel i prezident FIA (Mezinárodní Automobilová Federace) Jean Todt.

S dalším závodem nás čeká další premérová destinace. Formule E se totiž vydá do švýcarského města Curych 10. června. Ani tam nebudeme chybět a budeme o všem informovat.

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
foto Pozitif (2018)

Zlatý volant: Hlasování veřejnosti spuštěno

TEXT Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích. ...více

03.12.2018 - 15:14,

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.