foto Jorge Cunha (2019)

AER 2019: Když nepřiletí helikoptéry

FOTO + TEXT Zajímavost z Africa Eco Race 2019.

Máme tady galerii, kterou nikdo neviděl, protože pochází z etapy, která nebyla. Šestá etapa Africa Eco Race 2019 se měla konat v pondělí 7. ledna. Předchozí den byl dnem odpočinku a oprav, závod se na jeden den zastavil poblíž města Dakhla na území Marokem ovládané Západní Sahary. Hustá mlha, která následně zalehla oblast okolo Dakhly ale nedovolila vzlétnout helikoptérám. To by znamenalo veliké bezpečnostní riziko, a tak musel být měřený test zrušen. Naštěstí se jednalo pouze o ten nejméně hodnotný "přejezdový" speciál do Mauritánie o délce 177 km.

Celý konvoj se po silnici přesunul na hranice a z nich po další asfaltce po asistenční trase do bivaku v Chami. Nemohly tak vzniknout žádné fotografie z trati. Vlastně nejsou ani žádné fotografie z přejezdu. Ani dění v bivaku nemělo valný smysl fotit. Jednak už ho nafotili fotografové o volném dni, a hlavně, tentokrát se v něm ani nic nedělo. Vždyť technika do druhé poloviny závodu byla nachystaná z neděle a za sebou neměla žádné nové opotřebení v závodním tempu.

Alessio Corradini, Alain Rossignol, Jorge Cunha, Sandra Biegun a další oficiální fotografové Africa Eco Race přesto své fotogalerie připravili. Nepoužilo se z nich téměř nic, takže se dá klidně říct, že je vlastně nikdo neviděl. Vybrali jsme z nich ty nejzajímavější obrázky. Najdete na nich závodní i doprovodné vozy, jezdce a týmy stejně jako pořadatele.

A jak to dopadlo s helikoptérami? Když do večera nepřiletěly, muselo vedení Africa Eco Race sáhnout k dalšímu kroku. Následující dva dny se měla jet maratónská dvojetapa bez možností servisování vozů mezi etapami. Toto omezení bylo zrušeno a z maratónu tak vznikly dvě běžné, i když dohromady téměř 1000 kilometrů dlouhé etapy.

Helikoptéry přiletěly následujícího dne v deset hodin dopoledne a druhá půlka Africa Eco Race se uskutečnila bez dalších komplikací.

Podobné články

Beseda s Tomášem Tomečkem v Příboře

TEXT Pozvánka na tradiční besedu po Africa Eco Race. ...více

14.02.2019 - 21:33,
foto Rostislav Recman (2019)

Tatra se po 30 letech vrací domů

TEXT + FOTO Třetí vůz balai v týmu Tomáše Tomečka. ...více

13.02.2019 - 16:56,
foto Alessio Corradini (2019)

AER 2019: Tomáš Tomeček - méně známé záběry

FOTO Co se nevešlo do denního zpravodajství z Africa Eco Race 2019. ...více

09.02.2019 - 19:28,
foto Iva Piskalová (2019)

Tomeček v Českém rozhlase - záznam

TEXT Poslechněte si celý audio záznam. ...více

02.02.2019 - 20:51,

Tomeček v pořadu Koktejl na ČR Ostrava

TEXT Nalaďte si Český rozhlas Ostrava v pátek 1. února 2019. ...více

31.01.2019 - 20:35,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.