Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e.

Senzační víkendový program Formule E v Curychu doplnili pořadatelé jednou naprosto výjimečnou podívanou. Brazilský dvojnásobný mistr světa F1 z roku 1972 a 1974 Emerson Fittipaldi usedl do vozu formule e a prohnal se přímo po závodním okruhu v úzkých curyšských uličkách.

Bylo skvělé stát přímo na místě, kam po odjetí zhruba šesti až osmi kol, Fittipaldi odstavil svůj vůz a mimo několika novinářů na něj čekala rodina, ale také krajan ex-F1 Felipe Massa.

Fittipaldi si to podle svých slov užil: „Trať je velmi hrbolatá, ale vůz perfektně drží, má skvělé zavěšení a tak se nestalo nic nepředvídatelného.“ Zvláště cílová rovinka byla velmi hrbolatá a vozy po ní skákaly jak divé už v trénincích.

Fittipaldi neskýval nadšení, což mě velmi překvapilo od takto zkušeného a váženého závodníka jakým je on. Pikantní perličkou byly jeho „závodnické boty,“ ve kterých Emerson několik oněch kol odjel. Jedno je jisté, žádnou atestaci od FIA by nikdy nedostaly (viz obrázek ve fotogalerii).

Podobné články

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Návrat veterána

TEXT + VIDEO Veterán vytrvalostního závodění a formule E se vrací do sedačky. ...více

08.05.2018 - 12:10,

Komentáře

Pokud mají ty botky dostatečně měkou podrážku a drží dobře na patě, tak se můžou blížit ideálu. :) Ale spíš dostal nečekanou možnost se projet a nic lepšího zrovna neměl.

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.