Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů.

Letos možná nejdůležitější závod sezóny pro sérii jako takovou byla právě premiéra ve Švýcarsku, kde bylo dlouhých 64 let zakázáno okruhové automobilové závodění. Formule E se, ale stala velmi zajímavou platformou pro Švýcary a jejich firmy. Několik z hlavních partnerů sídlí právě ve Švýcarsku a ve FE momentálně závodí dva jezdci pod helvétským křížem – Sébastien Buemi a Eduardo Mortara.

I za pomoci partnerů se stala takhle ePrix velkou podívanou. Perfektní organizace a příprava. Hlavní budova a boxy byly zbudovány ze dřeva! Jakási hlavní budova navíc sloužila jako most přes trať a v neděli z ní pořadatelé sundali průčelí a objevily se dvě ohromná terasová patra pro VIP hosty.

Velký zájem projevili i místní, ale také celebrity a závodníci. Příchozí Felipe Massa se už pohyboval v depu jako zkušený mazák. Objevil se tu také ex-pilot F1 Vitantonio Liuzzi, Pedro de la Rosa, bývalý pilot DTM Martin Tomczyk, bývalý závodník a závodnice FE Alex Fontana a Simona de Silvestro, bývalý šéf a majitel týmu Sauber F1 Peter Sauber. Top modelka Naomi Campbell, ale pro nás fanoušky motorsportu hlavně dvojnásobný šampion F1 sedmdesátých let Emerson Fittipaldi, který se také svezl v demonstračním voze!

Do samotného závodu jako první vyrazil senzační Novozélanďan Mitch Evans s Jaguarem, kterému se podařilo získat pro britskou tovární značku vůbec první poleposition od návratu do motorsportu. Evans měl však plné ruce práce s kolegy za sebou, kteří na něj zle dotírali. André Lotterer s Techeetou na druhém místě však na Evanse neměl a tak sám podlehl audině s Lucasem di Grassim, který nakonec předjel i vedoucí Jaguar.

Evans dostal penalizaci průjezd boxy stejně jako Vergne, domácí Buemi a Lopéz, když všichni překročili rychlost při žluté vlajce, která vlála nad celou tratí. To zamíchalo pořadím tak, že druhý se umístil Sam Bird s DS Virgin Racingem a třetí senzačně Jeromé d’Ambrosio s Dragon Racingem.

Kompletní výsledky jsou na stránkách Formule E.

Brit Sam Bird tak před posledními dvěma závody, které se budou konat v New Yorku, ztrácí pouze 23 bodů na vedoucího Jean-Erica Vergne s Techeetou.

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Návrat veterána

TEXT + VIDEO Veterán vytrvalostního závodění a formule E se vrací do sedačky. ...více

08.05.2018 - 12:10,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.