foto Tomáš Čapek (2017), fb.capek.tk

Jak si zkomplikovat Pražský rallysprint

FOTO + TEXT Reportáž z Pražského rallysprintu 2017.

Ráno mě probouzí otravný zvuk. Chce se mi ho ignorovat, ale dnes mě čeká další velká škola focení, kterou nechci propásnout. Líně tedy pátrám po budíku a pomalu se probouzím. V robotickém režimu začínám chystat snídani a pak koutkem oka zahlédnu hodiny. Zjišťuji, že jsem nastavil budík o hodinu dříve! Naštvaně tedy opět zalézám do bezpečí vyhřáté postele a pohodlně usínám.

Znovu otravný zvuk, znovu mě opět motivuje šance se sžívat s novým ultra super rychlým objektivem, takže znovu roboticky vstávám a pokračuji v přípravě snídaně. Opět náhodou uzřím hodiny a nastává poplach. Robota stranou, jde se na věc. Tentokrát jsem totiž vstal příliš pozdě. Popadám batoh, není čas nic kontrolovat. Sbíhám k Podolské vodárně, abych stihl tramvaj a následný přestup na autobus.

Věděl jsem, že další spoj do začátku zkoušky nestihnu, ale stejně mi ta mrcha ujela! Zachránilo mě taxi, a proto se mi to podařilo stihnout, dokonce dříve, než kdybych tu tramvaj doběhl. Díky tomu jsem měl dostatek času si místo dění projít. Na Točné to totiž byla má premiéra, ačkoliv je toto místo známé snad skoro každému. Nalézt místo nebyl problém, diváků bylo málo, pořadatelé "na pohodu".

Ze Zbraslavi se začínají ozývat zvuky závodních motorů a má škola začíná. Abyste pochopili, objektiv je tak rychlý, že neodpustí nic. Špatný pohyb, který způsobí, že ostřící bod opustí fotografovaný objekt a mohu fotku rovnou zahodit, protože to sklo je tak skvělé, že okamžitě přeostří. To si nestěžuji, jen na to nejsem zvyklý a chce to cvik. A také by to možná chtělo přes noc nabít baterku, jak jsem po stech vyfocených snímcích zjistil. Dobrodružství pokračuje...

 

Měl jsem obrovské štěstí, že jsem potkal svého kamaráda Filipa "Fílu" Hlavsu, který mi přislíbil odvoz na Strahov. Místo na Strahov mě totiž odvezl do blízkosti mého bydlíku, kde jsem si dal čaj, vyvolal pár fotek a stačil dobít baterku (Fílo díky!!!). Opoždění startu Strahovské RZ mi pak hrálo do karet, protože bez něj bych stihl o jeden průjezd méně.

Zbytek akce už byla téměř kopie z loňského roku. Pořadatel dle mého názoru nezměnil nic. Opět stejné blokující reklamy, vstupné 250 Kč, 75 Kč přímý přenos (anebo klobásu) a také velmi zajímavě řešené zabezpečení. To vše už jsem napsal minulý rok a nebudu to tu znovu opisovat, protože takováto slova padnou na hluchou půdu a letos jsem si tuhle akci dost užil. Dohnal s WRCem nejčerstvějším, Jírovec s Corollou, Kopáček vždy bokem a jiní. Ani atmosféra nebyla letos pozadu...

Abych to shrnul. Pro někoho je tento podnik prestižní záležitostí. Budiž tomu tak, ale pro mě tento závod je stále jen kaskadérský kousek v Praze, se zvláštní organizací, skvělým startovním polem a občas i fajn atmosférou. Letos se mi ho povedlo užít a doufám, že vám také.

Kategorie:

Podobné články

foto Jaromír Beneš (2018)

Rally Příbram 2018 - Jaromír Beneš

FOTO Průřez startovní listinou soudobých i historických aut. ...více

22.10.2018 - 13:27,
foto Jiří Laštůvka (2018)

Podzimní Rally Příbram 2018

FOTO + TEXT Fotografická a textová reportáž. ...více

21.10.2018 - 16:30,

Rallye Světlá 2018 - report

VIDEO Finále Českomoravského poháru rallye 2018. Krásné průjezdy, krizové situace, spektakulární crash Lancie Delta HF Integrale. V reportáži probereme všechny třídy a přidáme množství ohlasů jezdců.  ...více

19.10.2018 - 16:04,
foto Vojta Konopištský (2018)

Rally Příbram 2018 - Vojta Konopištský

FOTO Finále velkého českého mistráku. ...více

19.10.2018 - 16:00,
foto Jiří Laštůvka (2018)

17. Rallye Světlá - slunečná a pohodová

FOTO Reportáž s fotogalerií ze čtvrtého závodu ČMPR 2018. ...více

18.10.2018 - 20:57,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.