foto Čestmír Doubrava (2018)

Jarní cena Brna 2018

FOTO O slovo se hlásí přírodní okruhy.

Na Masarykově okruhu v Brně odstartovala sezóna motocyklových závodů na přírodních okruzích. Oproti loňskému závodu, kdy dokonce sněžilo, bylo sobotní počasí k jezdcům mnohem příznivější. Sobotní program začínal kvalifikačními tréninky a končil odpoledním prvním závodem všech tříd.

Společný závod klasiků vyhrál Marek Stibor na Kawasaki Z2. Chris Meyer z Německa zvítězil v závodě 125 SP + 250 SP.

Společný závod Super mono a 400 SSP s náskokem téměř 17 sekund ovládnul Němec Nico Kehrer.
Igor Kaláb po velkém souboji s Michalem Chalupou zvítězil ve třídě do 600 ccm o pouhé 0,410 s. Ve zkráceném závodě Twinů + Moto3 + 125GP + Stock 300 si odvezl vítězství Martin Kbelec na Ariane3.
Nejsilnější třídu nad 600 ccm ovládnul Michal Prášek na BMW 1000.

Na startu se opět objevily sajdkáry, které zde jely o body do Int. Sidecar Trophy. Stejně jako v loňském roce byly rozděleny do dvou tříd. F1 – stroje o objemu motoru nad 600 ccm a F2 – o objemu do 600ccm. Vítězem sobotního závodu v F1 se stala dvojice Joseph Sattler – Uwe Neubert. F2 vyhrála dvojice Michael Grabmüller – Manfred Wechselberger.

Plochá dráha - finále MS juniorů do 21 let

FOTO + TEXT Fotogalerie ze závodů na svítkovském stadionu v Pardubicích. ...více

04.10.2018 - 04:16,