foto Jiří Pernica (2018)

Legendární Barum rally

FOTO Sedmá galerie z Barum Czech Rally Zlín 2018.

Proč legendární? Této soutěže se konal již 48. ročník a řadí se mezi nejprestižnější soutěže Evropy a je nejoblíbenější soutěží v českém mistrovství. Letošní ročník byl opravdu nabitý, jak konkurencí jezdců a techniky, tak doprovodným programem.

Konaly se tři autogramiády, Zlínská kola, Green Rally, Star Rally, Gran Prix Bugatti a samozřejmě i velká Barum rally.

Ale teď k závodu.

Rus Lukjaňuk zajížděl skvělé časy a chvíli to vypadalo, že by mohl vyhrát celou soutěž. Honza Kopecký se trápil, měl dva defekty a snažil se dohnat ztrátu. Postupem RZ se mu snižovat odstup od Lukjaňuka dařilo.

A na posledních třech RZ vsadil vše na bezvzorkové pneumatiky, a bylo jasné, kdo bude dalším vítězem Barum rally.

Velkým překvapením byl Miroslav Jakeš, který se svou novou R5 zajel skvělý výsledek. Bohužel zůstal o tři desetiny za Sordem, který obsadil třetí příčku. Na Barum rally se ukázalo, že Míra je skvělý jezdec, o kterém ještě mnoho uslyšíme.

Největším smolařem byl Filip Mareš, který i přes velmi dobré časy musel ze soutěže odstoupit kvůli havárii v poslední RZ. Dalším smolařem byl Václav Pech, který odstoupil již po druhé RZ.

Byl to jeden z nejzajímavějších ročníků.

Kategorie:

Podobné články

Souhrn sezóny ČMPR 2018 na ČT Sport

TEXT Ve středu 19. prosince v 17:05 - sledujte na ČT Sport desetiminutový pořad o sezóně ČMPR 2018. ...více

Africa Eco Race 2019 - workshop v Praze

VIDEO Fanoušci, pojďte sledovat náš závod! Buďte s námi v příštích týdnech, bude to jízda! ...více

14.12.2018 - 16:38,