foto Rostislav Recman (2018)

Mistrovství České republiky jednotlivců na ploché dráze opět v Kopřivnici!

FOTO + TEXT Kopřivnická plochá dráha jde nahoru

Po loňské úspěšné obnově ploché dráhy v Kopřivnici prokázal kopřivnický klub pořadatelské zkušenosti a vedení české ploché dráhy mu přidělilo podnik té nejvyšší úrovně, a to mistrovství České republiky jednotlivců. Do Kopřivnice se tedy sjela v neděli 13. května 2018 celá špička české plochodrážní scény, v čele s našimi třemi nejlepšími jezdci současnosti Václavem Milíkem, Josefem Francem a Eduardem Krčmářem.

Václav Milík byl zárukou kvality už z toho důvodu, že je jezdcem polské Wroclawi v nejlepší lize světa, kde je hlavním tahounem svého týmu po boku takových hvězd jako Tai Woffinden či Maciej Janowski, v loňském roce vyhrál 69. Zlatou přilbu v Pardubicích, také v mistrovství Evropy obsadil třetí místo a v prestižním závodě Speedway Grand Prix v Praze na Markétě mezi světovou elitou skončil třetí.

Druhým velkým favoritem byl Josef Franc, na zdejším plochodrážním ovále dobře známý jezdec, který tady v loňském roce dokázal dvakrát vyhrát. Navíc se také stal v loňském roce třetím nejlepším mužem světa na dlouhé ploché dráze a letošní sezónu začal velmi dobře. První závod seriálu mistrovství České republiky vyhrál s přehledem a také se mu podařilo postoupit do prestižního seriálu Speedway European Championship, tedy mistrovství Evropy, kde mimo našeho Václava Milíka startují takové hvězdy jako Emil Sajfutdinov či Nicki Pedersen. V kvalifikačním závodě Challenge v italském Terenzanu obsadil třetí místo. Letos bude znovu cílit za úspěchem na dlouhé dráze, kde se netají tím, že chce získat i titul mistra světa.

Eduard Krčmář byl třetím velkým favoritem. Mladý talent ze Slaného, který letos přešel do seniorské kategorie, je velkou oporou polského týmu Start Gniezno, kde pravidelně boduje vysokým ziskem. V juniorské kategorii se několikrát účastnil světové finálové série, kde se umísťoval pravidelně v první desítce. V loňském roce vybojoval první místo v silně obsazené Zlaté stuze juniorů a ve Zlaté přilbě skončil těsně před branami finále.

V napínavém závodě tak nakonec zvítězil Eduard Krčmář, o druhé místo byl vypsán rozjezd mezi Václavem Milíkem a Josefem Francem, který nakonec dobře dopadl pro prvně jmenovaného.

Výsledky:
1. Eduard Krčmář, 3ton Slaný
2. Václav Milík, ZP Pardubice
3. Josef Franc, Markéta Praha
—–
4. Zdeněk Simota, PK Plzeň
5. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
6. Martin Málek, AK Březolupy
7. Matěj Kůs, Markéta Praha
8. Michal Škurla, Markéta Praha
9. Martin Gavenda, AK Březolupy
10. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice

Kategorie:

Podobné články

foto Čestmír Doubrava (2018)

Road racing na polygonu Czechring

FOTO Domácí mistrovství podruhé hostil Hradec Králové. ...více

24.09.2018 - 18:29,
zdroj Autoklub ČR (2018)

Salač s Kornfeilem spolu v Moto3

TEXT Salač je dalším produktem programu Czech Talent Team. ...více

06.09.2018 - 14:51,
foto Čestmír Doubrava (2018)

27. ročník České Tourist Trophy v Hořicích

FOTO + TEXT Galerie z prostředí motocyklového sportu. ...více

29.08.2018 - 19:20,
zdroj Martin Jeřábek (2018)

Členem týmu Ollie Roučkové na Hungarian Baja 2018

TEXT + FOTO ... a navrch se svezením od Martina Prokopa. ...více

15.08.2018 - 19:59,
foto Jiří Laštůvka

27. Česká Tourist Trophy a IRRC v Hořicích - pozvánka

TEXT Přijďte se o víkendu podívat do Hořic. ...více

12.08.2018 - 18:03,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.