foto Pavel Šimek (2018)

Mrazivé Mogul Dakar Setkání v Sosnové

FOTO + TEXT Již počtvrté se na Autodromu Sosnová konalo Mogul Dakar Setkání. 

Již počtvrté se konalo na autodromu v Sosnové Mogul Dakar Setkání. A letos opět dostálo svému jménu a navíc nabídlo ještě větší počet účastníků dálkových soutěží, kteří přivezli fanouškům a partnerům předvést svoji techniku. Kuriózní pohled na techniku, která si obvykle spíš tyká s pískem, blátem a dunami totiž otestoval mráz. Všichni účastníci obstáli a dobře své publikum bavili. Kdo dorazil, nelitoval.

Akce nemá ve střední Evropě konkurenci a navštívili ji nejen čeští fandové, ale také ti polští a němečtí. Na trati jsme mohli vidět v několika vlnách posádky Tatra Buggyra Racingu, Martina Macíka s liazkou Big Shock Racingu, dva trucky Renault týmu MKR Technology a také asistenční tatru Tomáše Tomečka.

Na trati jsme viděli také sportovní off-roady South Racingu s Tomášem Ouředníčkem, Barth Racingu s Borisem Vaculíkem. Zima nebyla jen divákům, ale také čtyřkolkářům a motorkářům z týmů MRG, Barth Racing a Klymčiw Racing.

Moderní stroje doplnily také historické kamiony a okolo poledne se všichni účastníci věnovali fanouškům při autogramiádě, na které vládla opravdu uvolněná přátelská atmosféra.

Mezi dakarskými exhibicemi se po trati proháněli závodníci při závodě Autodrom Rally Serie, kterou vyhrál mladý talent českého motorsportu Petr Semerád s Mitsubishi Lancer EVO IX.

 

Podobné články

foto Pavel Herm (2018)

RC Truck Rally jde do finále

TEXT + FOTO + VIDEO Přijďte se podívat na RC Africa Eco Race. ...více

21.09.2018 - 00:12,
foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Pouštní liška a Pouštní zebra

VIDEO Tadeáš Šíma (Na kole přes Afriku) a Tomáš Tomeček (Africa Eco Race) se poprvé setkali v lednu 2018 u Růžového jezera v Dakaru. Tomeček tam slavil druhé místo v závodě, kterého dosáhl unikátní sólo jízdou v kamionu Tatra. ...více

12.07.2018 - 16:31,
foto Petr Skřivánek (2018)

Prezentace AER a Tomečka ve Světě motorů na ČT Sport

TEXT Afrika a Tomeček letos pošesté v České televizi ...více

11.07.2018 - 14:50,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.