foto Šárka Chomiaková (2018)

Na mokré Monze vládl Trident

TEXT + FOTO Reportáž ze závodu série GP3.

Italská stáj Trident byla známá tím, že bez větších potíží ovládala nedělní sprinty, a to díky obrácenému startovnímu roštu. Pokud však šlo o sobotní závody, tam na své soupeře, v čele se stájí ART, zdaleka nestačila. Vše se ovšem změnilo v okamžiku, kdy tým v polovině sezony angažoval Davida Beckmanna. Ten zcela ovládl sobotní závod již ve Spa a to samé zopakoval i na Monze, nezastavilo ho ani deštivé počasí… 

A že letos déšť jindy slunnou Monzu trápil opravdu hodně. V pátek ráno pršelo tak moc, že voda nedovolila vozům opustit jejich provizorní garáže v doprovodném paddocku a trénink musel být zrušen. To Beckmannovi ale nezpůsobilo vůbec žádné potíže, přestože s vozem GP3 zase tolik zkušeností nemá, k večeru ovládl mokrou kvalifikaci a stejně jako ve Spa si vybojoval pole position.

Pršet nepřestalo ani na závod v sobotu ráno. I tak se ale Beckmannovi podařilo odstartovat bezchybně, stal se také jediným pilotem z čela, který zvládl projet první zatáčku. Za ním startující Pulcini, Correa, Calderon a Hubert takový úspěch neměli a zatáčku si zkrátili. Následně se Calderon střetla s Correou a svého týmového kolegu vyřadila ze závodu. Correovi se tak vrátila situace z loňského roku, kdy podobným způsobem vyřadil kolegu Mainiho. Na čele se držel Beckmann následovaný Pulcinim a Hubertem.

Pulcini si na domácí závod hodně věřil, a doufal, že by konečně mohl s Camposem získat první vítězství. Ovšem porouchala se mu převodovka, začal se propadat polem a ze závodu nakonec úplně odstoupil.

David Beckmann si tedy po pouhém týdnu dojel pro své další vítězství. Druhé místo obsadil vedoucí jezdec průběžného pořadí Anthoine Hubert ze stáje ART, třetí dojel jeho kolega a rival v boji o titul Callum Ilott.

Osmé místo a pole position pro nedělní závod připadlo Richardu Verschoorovi, nováčkovi, který do série nastoupil teprve o týden dříve ve Spa, ale už tam se uvedl dobře, když v neděli vybojoval sedmé místo. Bylo tedy zajímavé sledovat, jak se popere se startem z pole position.

Ovšem doplatil na to, že jeho strana startovního roštu byla více mokrá než ta napravo, proto byl po zhasnutí červených světel předjet Alesim, v první zatáčce byl pak moc široký a překonal ho i Piquet. Od toho okamžiku se závod změnil v souboj o vítězství mezi dvěmi slavnými jmény ze stáje Trident. Přičemž jejich tátové na boxové zítce byli terčem kamer skoro stejně často jako dění na dráze…Pořadí na čele se mezi Piquetem a Alesim měnilo velmi často, až v předposledním kole pro sebe definitivně uzmul vedení Pedro Piquet a před Giullianem Alesim si tak vybojoval již druhé letošní vítězství. Třetí dojel Ilott. Ale ten byl po závodě, společně se čtvrtým Hubertem, diskvalifikován, a to kvůli špatnému tlaku v pneumatikách. Třetí místo tak získal Mazepin.

Ve vedení šampionátu se stále drží Hubert, na druhé místo se posunul Mazepin, kterého již příště čeká domácí závod v Soči. Třetí místo patří Ilottovi. 

Text a foto: Šárka Chomiaková

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.