Nová generace šasi Formule E

FOTO Šampionát ABB FIA Formula E představil novou generaci šasi.

Nové šasi, které Formule E nasadí do páté sezóny 2018/19, má mnohem futurističtější vzhled, který ani zdaleka nepřipomíná současné šasi FE, ale ani F1. Nejvíce je podobný zámořské sérii IndyCar, nejznačnější rozdíl je, ale v tom, že nový vůz FE nebude mít zadní přítlačné křídlo.

Aplikován bude také ochranný systém hlavy pilota zvaný „halo,“ který je kontroverzní odpovědí ze strany FIA na nešťastnou havárii Julese Bianchiho.

Aerodynamika se zdá velmi jednoduchá a to by mělo přispět ke snadnému předjíždění, které na městských tratích klade důraz spíše na mechanickou přilnavost, takže v tomto směru určitě vítáme jednoduchost proti složitým křidélkům, která navíc generují aerodynamický vír znesnadňující držet se za zády soupeře. Tento luxus si Formule E může dovolit právě díky jednotnému šasi.

Vůz bude mít také dvojnásobně větší úložný prostor pro akumulátory, aby se splnily podmínky, kvůli kterým vstupují příští sezónu do FE BMW a Mercedes. Všem velkým automobilkám byla totiž trnem v oku výdrž vozů. Do teď se zhruba uprostřed závodu musí měnit celý vůz, takže pilot přesedá z monopostu s vybitými akumulátory do jiného, který je má nabité.

Již tento víkend se můžete těšit na další pokračování čtvrté sezóny, tentokrát v Čile. V ČR Formuli E vysílá Eurosport.

Foto: fiaformulae.com - media

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.