foto Jiří Laštůvka (2018)

Plochá dráha - finále MS juniorů do 21 let

FOTO + TEXT Fotogalerie ze závodů na svítkovském stadionu v Pardubicích.

Třídenní plochodrážní maraton na svítkovském stadionu v Pardubicích odstartoval v pátek 28. září 2018 třetí závod mistrovství světa juniorů do 21 let, který celý seriál uzavíral. Do startovní listiny byli zapsáni jezdci z Polska, Slovinska, Ruska, Německa, Velké Británie, Dánska, Litvy. České barvy hájili Jan Kvěch, Patrik Mikel, Filip Hájek a Petr Chlupáč. Bohužel ani jeden z nich neměl větší šanci promluvit do konečného pořadí šampionátu. Naopak nejlepší průběžnou pozici měl loňský vítěz seriálu Maksym Drabik s 41 body. Druhou příčku držel Bartosz Smektala s 35 body, oba z Polska. Třetí Dan Bewley z Velké Británie s 21 bodem, který ovšem od Pardubic nedorazil. Další borci se na vedoucí trojici dívali z uctivé bodové vzdálenosti bez výrazné možnosti ovlivnit konečné pořadí na prvních místech.

Nejlepší formu si do Pardubic přivezl Bartosz Smektala, který všechny své rozjížďky včetně semifinále a finále vyhrál. Zdatně mu sekundoval Robert Lambert z Velké Británie, jenž první porážku zažil až ve finálové jízdě, kde obsadil druhou pozici. Další jezdci již jen paběrkovali. Třetí místo obsadil Dominik Kubera. Poslední závod se vůbec nevydařil obhájci titulu Maksymu Drabikovi, který skončil až místě čtvrtém. Bodové zisky z pardubického závodu měly dopad i na konečné umístění jezdců v seriálu. Juniorským mistrem světa pro rok 2018 se stal polský reprezentant Bartosz Smektala. Krátký pohled do výsledků šampionátu: