foto Marcela Svobodová (2018)

Pražský rallysprint 2018 - Marcela Svobodová

FOTO + TEXT Letos na sněhu!

První prosincový den přinesl fanouškům rally událost Pražský rallysprint. Konal se už po čtyřiadvacáté. Nabídl dvě rychlostní zkoušky v okolí Zbraslavi a okruh okolo Strahovského stadionu.

Led a sníh mohl místy připomínat Rallye Monte Carlo. Některé posádky měly problém dojet se svým autem i do servisu. Cesta byla pokryta uklouzaným sněhem. Buď na pomoc přispěchali kolemjdoucí návštěvníci, nebo přijelo jiné vozidlo s odtahem.

Startovní pole bylo velmi dobře obsazené, Alexej Lukjaňuk, Grzegorz Grzyb, Václav Pech, Martin Koči, Jozef Béreš a další.

Svou českou premiéru zde měl Volkswagen Polo GTI R5, se kterým jel Vojtěch Štajf. Ten průběžně vedl pořadí tabulky, v posledním průjezdu utrhl kolo a propadl se na páté místo. Smůlu měl i Václav Pech, který vyletěl se svým vozem mimo trať a poškodil tak svoji Fiestu a ještě jiné zaparkované auto.

První dvě místa obsadili slovenští jezdci Martin Koči se Škodou Fabií R5 a Jozef Béreš s Fordem Fiesta R5. Třetí místo získal Roman Odložilík se Škodou Fabií R5.

Pražský rallysprint bych zhodnotila jako příjemné zpestření závěru rallyové sezóny.

Kategorie:

Podobné články

Souhrn sezóny ČMPR 2018 na ČT Sport

TEXT Ve středu 19. prosince v 17:05 - sledujte na ČT Sport desetiminutový pořad o sezóně ČMPR 2018. ...více

Africa Eco Race 2019 - workshop v Praze

VIDEO Fanoušci, pojďte sledovat náš závod! Buďte s námi v příštích týdnech, bude to jízda! ...více

14.12.2018 - 16:38,