foto Marcela Svobodová (2018)

Zaprášená Rally Vyškov 2018

FOTO První fotogalerie Marcely Svobodvé na stránkách Motorsport revue

V sobotu 5. května 2018 se konal 26. ročník Rally Vyškov, která spadá do kategorie Rallysprint série. Soutěž odstartovala rychlostní zkouškou Ivanovická brána, kde se diváci mohli těšit na šotolinový úsek.  A že se ale opravdu prášilo. Po každém průjezdu auta, jsme se s ostatními fotografy museli otáčet zády, aby nám nešel prach do očí.

Po této rychlostce jsem navštívila servis, kde jsem zastihla slovenského jezdce Igora Drotára, který velmi ochotně rozdával podpisy fanouškům. Spoustu příznivců zde měl i Martin Vlček, který ve Vyškově testoval Škodu Fabii R5.

Další rychlostní zkouška, kterou jsem navštívila, byla Račická. Tady jsem si vybrala místo u retardéru. Po projetí asi 20 aut jsem zamířila na rychlostní zkoušku Podivická. Tady bylo přehledné místo s levotočivou zatáčkou. Občas se někomu podařil i pěkný smyk.

Po této rychlostce moje cesta směřovala k cílově rampě, nedaleko vyškovského náměstí. Tady už se shlukovaly davy fanoušků, kteří čekali na své favority. Jako první skončil Roman Odložilík s Fordem Fiesta R5. Druhé místo obsadil Filip Mareš se Škodou Fabií R5. Třetí byl Karel Trněný se Škodou Fabií WRC.

Rallye Světlá 2018 - report

VIDEO Finále Českomoravského poháru rallye 2018. Krásné průjezdy, krizové situace, spektakulární crash Lancie Delta HF Integrale. V reportáži probereme všechny třídy a přidáme množství ohlasů jezdců.  ...více

Rally Příbram 2018 - report

VIDEO Poslední mistrovská soutěž sezóny je příležitostí zhodnotit, jaký vlastně ten ročník byl. Zamýšlejí se nad tím přední jezdci, domýšlejí, jak to bude napřesrok třeba s třídou 3. ...více

18.10.2018 - 16:49,