foto Tomáš Čapek (2018)

Reportáž neakreditovaného flákače z Valašské rally 2018

FOTO + TEXT Trochu jiný pohled.

Dva měsíce práce a bakalářka se stále neblíží konci a začátek rallyové sezóny se je tu. Původní plán jet na Valašskou rally klidně i sám, protože jsem přece s bakalářskou začal včas, jsem bohužel musel zrušit. No a pak mi v pondělí večer napíše redakční kolega a kamarád, Martin Mazuch, že má místo a jestli nechci jet. V ten moment se to ve mě zlomilo.

S**u na bakalářku. Je čas si odpočinout a provětrat po zimě foťák. Jen na mě ale nezbyla vesta a řekl jsem si, že ještě nenastal čas k tomu, abych si ji začal platit. A tak v sobotu v 5 hodin ráno sedáme do auta a vyrážíme na 400 km dlouhou cestu, směr ValMez.  Ačkoliv je D1 teď přehlídkou stavebních strojů, dorážíme s dostatečnou časovou rezervou a na mapě vybíráme první místo - odbočení u obce Kletná na RZ1. Toto místo mě hned na začátku mého flákačského výletu trošku rozesmutnělo.

Nejprve nás překvapilo vstupné 50 Kč. Docela rozumná cena, ale když jsme přišli k danému místu, už to nebylo tak příjemné. Pořadatel v tomto místě asi očekával odstoupení značného množství posádek na "poruchu karoserie", protože "mlíkem" vypáskoval plochu fotbalového hřiště. Chybělo i pořádné občerstvení, ačkoliv se k němu toto místo přímo vybízelo. Nicméně na počtu diváků to nebylo znát a zdálo se, že je to i baví ¯\_(ツ)_/¯ . Já si udělal svých 10 fotek a zabalil jsem to. Bez vesty se tam nebylo moc o co snažit.

Protože hlavním cílem našeho výletu bylo natočit reportáž, znamenalo to, že místo rychlého přejezdu na další RZ pojedeme raději do servisu, aby bylo možné natočit potřebné rozhovory. Už si ani nepamatuji, kdy jsem neposledy na rally viděl servis a tak jsem si opět udělal pár fotek a prostě jsem si jen užíval atmosféru.

Bohužel už pak nebylo moc jiného co stíhat a tak jsme si dali krátkou procházku na start RZ Lešná, kde jsem si mohl cvaknout tuto nádheru a užít si všechny ty nádherné zvuky a vůně, co ostré závoďáky umí vytvořit.

Druhý den ráno jsme se rozhodli pro línou variantu - najít jedno místo na RZ a strávit tam dva průjezdy. Věc, kterou si jako aktivní akreditovaný fotograf prostě nemůžu dovolit. Výběr padl na RZ Hukvaldy, kde se objevila dvě pěkná místa. Kousek po startu se nacházelo krásné odbočení přes hranu, které ale nicméně pokazilo šílené vypáskování. Prý kvůli zasetému poli. 

Druhé námi zvolené místo nabízelo krásný výhled na sérii rychlých zatáček. Místo, které nás ale také zaujalo tím, že se za páskou vytvořilo parkoviště, ze kterého se z tepla a pohodlí auta, dal průjezd rychlostní zkouškou krásně sledovat. Co více, místo se nacházelo v krásné krajině, takže atmosférka, kterou provizorní parkoviště, rozdělaný oheň
a výhled kamsi do dalekých kopců společně vytvořili, byla k nezaplacení.

Následovala už jen RZ v areálu Kopřivnické Tatry. Nejrozumněji vypáskované místo, jaké jsme na této soutěži mohli vidět - jak jsme se spolu s Martinem shodli.

No a pak už jen cílová rampa, několik rozhovorů a 400 km domů, zpět do reality.

Kategorie:

Podobné články

foto Jaromír Beneš (2018)

Rally Příbram 2018 - Jaromír Beneš

FOTO Průřez startovní listinou soudobých i historických aut. ...více

22.10.2018 - 13:27,
foto Jiří Laštůvka (2018)

Podzimní Rally Příbram 2018

FOTO + TEXT Fotografická a textová reportáž. ...více

21.10.2018 - 16:30,

Rallye Světlá 2018 - report

VIDEO Finále Českomoravského poháru rallye 2018. Krásné průjezdy, krizové situace, spektakulární crash Lancie Delta HF Integrale. V reportáži probereme všechny třídy a přidáme množství ohlasů jezdců.  ...více

19.10.2018 - 16:04,
foto Vojta Konopištský (2018)

Rally Příbram 2018 - Vojta Konopištský

FOTO Finále velkého českého mistráku. ...více

19.10.2018 - 16:00,
foto Jiří Laštůvka (2018)

17. Rallye Světlá - slunečná a pohodová

FOTO Reportáž s fotogalerií ze čtvrtého závodu ČMPR 2018. ...více

18.10.2018 - 20:57,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.