foto Pavel Šimek (2018)

VC Brna: Rossi, Rossi a…hlavně Kornfeil!

FOTO + TEXT MotoGP a k tomu Jakub Kornfeil, který předvedl neuvěřitelnou jízdu.

Letošní Velká cena nebyla zdaleka jen o MotoGP a bezpočtu fanoušků Valentina Rossiho. Jakub Kornfeil předvedl neuvěřitelnou jízdu. Brněnský Masarykův okruh letos znovu přivítal asi největší mezinárodní akci v ČR. Velkou Cenu Brna navštívilo během víkendu téměř 190.000 lidí a rozhodně se nenudili.

Nedělní závody tří nejvyšších kategorií mistrovství světa i přes předpověď nepokazilo počasí a jezdci tak svým strojům dávali co proto. Jako každý rok bylo nejvíce skloňováno jméno Valentina Rossiho. Ten vyrazil do závodu druhý, ale do cíle dorazil těsně pod pódiem. Nejsilnější byly tovární Ducati. Po neskutečné bitvě mezi oběma jezdci nakonec zvítězil Andrea Dovizioso před Jorgem Lorenzem a do vzájemného souboje občas nechali nahlédnout Marca Marqueze s Hondou. Rossi v cíli ztrácel na vedoucí trojici přes dvě sekundy. Karel Abraham bohužel až osmnáctý.

.

Třída Moto2 byla neméně zajímavá. V prvním kole se však ošklivě vybourali Mir, Gardner a Bendsneyder. Na jednoho z nich dokonce spadl motocykl, ale naštěstí se všichni zvedli, odešli po svých a měli by být relativně v pořádku. Český tým Willi Race Racing Team startoval na divokou kartu, ovšem jejich jezdec Morais musel odstartovat z pit lane a v cíli byl poslední (P24). V závodě se dlouho o první pozici přetahovali jezdci Baldassarri, Oliveira, Marini, Bagnaia a Vierge. V posledních kolech už si to o vítězství rozdali jen Marini s Oliveirou a o poslední pódiové umístění Bagnaia a Baldassarri. Oliveira s KTM prolétl cílem o pouhých 0,07 sekundy před Marinim s kalexkou. Půl sekundy za nimi Bagnaia.

Nejen jméno Valentina Rossiho se tento víkend často zmiňovalo, druhý nejčastěji jmenovaný Jakub Kornfeil zajel vysněný víkend, když už v sobotu zvítězil v kvalifikaci Moto3. A to vůbec poprvé v životě. V závodě několik prvních kol vedl a dokonce si vytvářel náskok. Závod vedl dlouhý hrozen deseti jezdců. Dokonce i na jeho konec se Kornfeil postupně propadl. Postupně se propracovával zpět mezi vedoucí jezdce a šest kol před cílem dokonce znovu vedl, než ho předjeli Oettl a di Giannantonio. V posledních kolech nenechal Kornfeil své fandy v klidu, když stále bojoval o vítězství, potažmo pódium. Cílem první prolétl di Giannantonio před Canetem a Kornfeil si udržel třetí místo. Pak propukly oslavy. Jedenáct let od posledního Čecha stojícího na pódiu (Lukáš Pešek 125cc r. 2007) na Masarykově okruhu! Obrovské ovace skrz celý okruh! Kubovi za tenhle zážitek nesmírně děkujeme!

Kategorie:

Podobné články

foto Jiří Laštůvka (2018)

Zlatá přilba letí do Austrálie

FOTO + TEXT Strhující reportáž ze strhujícího klání. ...více

07.10.2018 - 20:11,
foto Jiří Laštůvka (2018)

Plochá dráha - finále MS juniorů do 21 let

FOTO + TEXT Fotogalerie ze závodů na svítkovském stadionu v Pardubicích. ...více

04.10.2018 - 04:16,
foto Jiří Laštůvka (2018)

27. Česká Tourist Trophy a IRRC

FOTO + TEXT Dosud nepublikovaná reportáž s galerií. ...více

30.09.2018 - 18:34,
foto Čestmír Doubrava (2018)

Road racing na polygonu Czechring

FOTO Domácí mistrovství podruhé hostil Hradec Králové. ...více

24.09.2018 - 18:29,
zdroj Autoklub ČR (2018)

Salač s Kornfeilem spolu v Moto3

TEXT Salač je dalším produktem programu Czech Talent Team. ...více

06.09.2018 - 14:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.