Vergne zvítězil v Chile a přepsal historii

FOTO + VIDEO O první dvojité vítězství ve Formuli E se postarali piloti čínského týmu Techeetah Jean-Erci Vergne a nováček šampionátu André Lotterer.

Doposavad jsme ve Formuli E nebyli svědky dvojitého vítězství, i přestože během prvních tří let jsme občas viděli převahu vozů Renault, nebo Audi. Tento triumf vybojovali v Chile poprvé v krátké historii šampionátu jezdci Techeetah v čele s Francouzem Jean-Ericem Vergnem a silně dotírajícím Němcem André Lottererem.

Oba jezdci během závod dokonce kolidovali a už se mohlo zdát, že by nemuseli dojet do cíle. Za nimi to bylo ještě těsnější, během závodu se o třetí místo poprali Buemi s Renaultem, Rosenqvist s Mahindrou a Piquet jr. s Jaguarem. První jmenovaný dotáhl boj o bednu do zdárného konce. Piquet se navíc propadl pořadím, když nachystal útok právě na třetí pozici a nedobrzdil do zatáčky.

Mizérie Audi pokračuje. Daniel Abt odstoupil kvůli technickým problémům ještě před výměnou vozu a obhájce titulu di Grassi chvíli po výměně. Audi se tak trápí a di Grassi i po čtvrtém závodě sezóny 2017/18 má na kontě stále nula bodů.

Kompletní výsledky

Další závod nás čeká v Mexiku 3. března, kde jsme loni viděli nejšílenější ePrix doposud, takže je rozhodně na co se těšit. Pak už nás čeká poslední zastávka v Jižní Americe v Uruguayi o dva týdny déle a pak se vrhneme do evropské části, které budeme i letos součástí.

Foto: FIA Formula E - media

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.