foto Jiří Laštůvka (2017)

Westlake Drift Challenge – Autodrom Sosnová

FOTO + TEXT Drifterský seriál se blíží do finále.

Šestý závod Czech Drift Series pod názvem Westlake Drift Challenge se uskutečnil na autodromu v Sosnové u České Lípy 15. - 17. září 2017. Seriál letošních závodů se blíží do finále a závodníci z Česka, Slovenska, Polska a Německa měli již jen dvě příležitosti na vylepšení svého postavení v konečném pořadí. Na opravené dráze pošilhávali po předčasné korunovaci v seriálu jak dosud vedoucí jezdec v kategorii Semi-Pro Jan Konečný, tak v kategorii PRO Marco Zakouřil.

Víkendový program ze strany pořadatelů byl jasný. Sobotní dopoledne věnované tréninku a odpoledne kvalifikacím. Diváci, kteří si přivstali a sledovali ranní tréninky, jistě nelitovali. Počasí sice nic moc, ale na dráze bylo živo. Nově položený asfaltový koberec a večerní deštík připravily závodníkům nevyzpytatelnou trať a o krizovky a lehké ťukance nebyla nouze. Jak dráha osychala, přibývalo sportu a v kategorii PRO dýmu. Odpolední kvalifikace se již jela na ostří nože. Tisíce spokojených diváků odjíždělo domů s vyhlídkou na hodnotná nedělní klání, která byla věnována BATTLE.

Areál autodromu se začal plnit již na program naplánovaný na nedělní ráno. Dění na dráze a v depu závodních strojů sledovali nadšení fanoušci. A že jich bylo. Pro slabší kategorii Semi-PRO bylo vyhrazeno dopoledne zakončené finálovými jízdami a vyhlášením vítězů. Polední siestu zpestřil nástup a představení jezdců se svojí technikou. Vrcholem měl být odpolední blok kategorie PRO. Doposud vše probíhalo podle plánu, ke spokojenosti jezdců, organizátorů i diváků, ale jen do startu odpoledního tréninku. Nad areál se přihnal velký černý mrak a spustil se půlhodinový liják. To, na co se všichni tak těšili, burácející auta, za kterými zůstávala kouřová clona, spláchl déšť do kanálu. Klání se uskutečnilo, ale podmínky na trati určily jeho průběh. I když se jezdci snažili sebe více, na čmoudíky nedošlo. V závěru se povedl i nějaký battle. Ale to bylo všechno. Škoda. Snad v posledním závodu letošního seriálu, který se uskuteční za tři týdny v Brně, bude počasí k jezdcům, organizátorům i divákům přívětivější.

Kategorie:

Podobné články

foto Jiří Laštůvka (2018)

Transport Projekt Drift Challenge – Autodrom Sosnová 2018

FOTO + TEXT Reportáž ze závodu drifterů v Sosnové ...více

20.05.2018 - 16:01,

Drifteři zahájili sezónu v Sosnové

FOTO První závod sezóny Czech Drift Series zahájili drifteři na Autodromu Sosnová. ...více

15.05.2018 - 21:55,
zdroj Zlatý volant (2017)

Finalisté Zlatého volantu

TEXT Komu byste dali svůj hlas vy? ...více

05.02.2018 - 02:01,
foto Petr Skřivánek (2017)

Při Setkání mistrů se na zimu nehraje

FOTO Třetí fotogalerie ze Setkání mistrů. ...více

26.11.2017 - 19:27,
foto Karel Stibůrek (2017)

Setkání automobilových mistrů 2017

FOTO Fotogalerie z Autodromu Sosnová. ...více

22.11.2017 - 17:34,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.