foto Marek Válek (2018)

Želechovická beseda s úspěšnou dražbou pro Petra Grosse

FOTO + TEXT Jedenáctý ročník Besedy s jezdci rally.

V sobotu 10. března 2018 se v Želechovicích nad Dřevnicí konal 11. ročník Besedy s jezdci rally. Pozvání přijalo 12 jezdců a spolujezdců. Součástí besedy byla dražba hodin vyrobených z brzdového kotouče Mitsubishi Lancer, jejíž výtěžek přesahující 10.000 korun je příspěvkem na rehabilitaci zraněného legendárního mitfáry Petra Grosse. Jako první vystoupil Tomáš Tomeček. Stylově sólo, vždyť takhle o samotě ve své Tatře velmi úspěšně absolvoval celý závod Africa Eco Race 2018. Do Želechovic si vzal na pomoc syna a spolu divákům a fanouškům pouštěli některá videa, která jsme pro Tomáše v lednu ze závodu stříhali. S Tomášovým autentickým komentářem byla ještě zajímavější.

Po vsuvce ze světa dálkových soutěží přišel na řadu klasický program. Do sálu nakráčela jedenáctka osobností rally ve složení: Ladislav Křeček, Petr Uhel, Jan Dohnal, Vojtěch Štajf, Filip Mareš, Václav Kopáček, Martin Březík, Marek Omelka, Jaroslaw Szeja, Billy Latif a Richard Pravda ze slovenského týmu Červené Mravce, který byl hlavním partnerem letošní besedy. Sokolovna se zaplnila příznivci rally, a jestli to bylo letošní skladbou hostů, nebo byl důvod ještě jiný, o zajímavé dotazy rozhodně nebyla nouze, a lidé vydrželi pozorně poslouchat po celý hlavní program. Ten byl přitom letos přibližně o hodinu delší než obvykle. Začínalo se už krátce po čtvrté a poslední otázka padla až po sedmé hodině.

V průběhu besedy pokřtil Petr Poulík svou druhou knihu z prostředí rally s názvem Rally forever. Po besedě se dostalo na autogramiádu, a pak i na tombolu a tradiční jízdy na trenažéru rally, kde posádku vždy tvoří host a vylosovaný divák. Pořadatelé z Rally klubu Paseky o.s. pod vedením Jardy Krajči dokázali i pojedenácté naplnit oblíbené a zároveň náročné schéma, a své věrné opět potěšit dobře uspořádanou akcí, která předznamenává příchod nové sezóny rally. Budeme se v ní setkávat s mnoha tvářemi přítomnými na pódiu i v publiku. Začínáme už za několik dnů na Valašské rally 2018.

Text: Prokop Siwek
Foto: Marek Válek, Čeští rallyoví srdcaři

Podobné články

XI. Beseda s jezdci rally - report

VIDEO Největší beseda o rally v České republice už 11 let ohlašuje příchod nové sezóny. Jak je na ni připravena posádka Pech - Uhel, co má v plánu Štajf, a proč besedu podporují Červení mravenci? ...více

14.03.2018 - 19:45,
foto Prokop Siwek (2018)

Dakarská afterparty Barth Racingu

TEXT Zajímavé výroky jezdců Barth Racingu. ...více

09.03.2018 - 17:51,
foto Josef Petrů (2017)

Startovní listina želechovické besedy s jezdci rally

TEXT + FOTO Se stručnou charakteristikou všech účastníků. ...více

09.03.2018 - 00:45,

Tomeček v čele hostů Besedy s jezdci rally

TEXT Program a hosté želechovické Besedy se závodníky rally. ...více

15.02.2018 - 21:18,
foto Daniel Kusák (2017), Čeští rallyoví srdcaři

Želechovická beseda: V hlavní roli Emil Triner

Desátý ročník Besedy s jezdci rally včetně online záznamu toho nej.  ...více

14.02.2017 - 03:09,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.